top of page

Amazoi Teknik Simülasyon Yazılım A.Ş.; Ankara Kalkınma Ajansı, Hacettepe Teknokent, Fonbulucu, GSYF, 60 nitelikli yatırımcı ile birlikte toplamda 1103 ile paya dayalı kitle fonlaması sonucu kurulan AR/VR destekli simülasyon projeleri geliştiren bir Ar-Ge şirketidir.

Amazoi Tech; savunma sanayi, petrokimya, otomotiv vb. endüstriyel ve inşaat/maden sektörlerinde faaliyet gösteren iş ortaklarına artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR) ve WebGL teknolojileri ile simülasyon projeleri geliştirmektedir.

Amazoi Tech; kalifikasyonu yüksek mühendis ve tasarım ekibiyle ülkemizin en geniş VR destekli temel İSG ve kritik 11 iş güvenliği ve işbaşı teknik eğitim simülasyonu ürünleştirmektedir. 

Sektörlere özel mesleki eğitimler geliştirerek geleceğin simülasyon teknolojisini inşa etmektedir.

Hakkımızda

Noktaları Birleştirme
Noktaları Birleştirme

Misyonumuz

Geleceğin sanal gerçeklik teknolojisini inşa ediyoruz.

Geliştirdiğimiz simülasyon ve mobil uygulama çözümlerinde merkezine insanı alan, son kullanıcı gözünden düşündüğümüz ve iş ortağımızın beklentisini karşılayan ileri teknoloji çözümleri dünya standartlarında sunmaktır.

Vizyonumuz

Ülkemizde ve globalde ar-ge odağımızı kaybetmeden dünya standartlarında çözümler geliştiren ve ürünleşmiş çözümleri ile alanında lider ve öncü bir yazılım şirketi olmaktır.

Kurucu Ortaklarımız

Zehra Yaşar

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Matematik ve Hacettepe Üniversitesi Yazılım mühendisliği yüksek lisans mezuniyet derecesine sahiptir. Sanal Gerçeklik (VR) , Artırılmış Gerçeklik (AR ) ve sensör teknolojileri ile savunma sanayi , müze ve eğitim sektörüne yönelik 7 yıllık iş tecrübesi ardından 2018 yılında Tübitak desteği ile Amazoi Bilişim'i kurmuş ve ticarileştirmiştir. 2020 yılında Tübitak 1507 kobi ARGE desteğini Amazoi'ye sağlık alanında uluslararası alanda rakipsiz bir proje kazandırmıştır. Nitelikli yazılım , tasarım ve iş geliştirme ekibini oluşturmuş ve pazar lideri global şirketler ile rekabet edebilecek düzeye getirmiştir.

Eren Yaşar

Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık fakültesi İngilizce Makine Mühendisliği mezunu ve Hacettepe Üniversitesi MBA yüksek lisans derecesine sahiptir . HILTI ve GOODYEAR gibi çok uluslu şirketlerde satış departmanlarında yönetici olarak çalışmış 20 milyon dolar üzerinde ciro ve ülkenin en kritik müşteri & bayi gruplarının yönetiminden sorumlu olmuştur. Ekip ve kriz yönetiminde tecrübeli aynı zamanda kilit müşteri ve bayi yönetimi alanında danışman düzeyinde bilgi birikimine sahiptir. Amazoi Software'in stratejik yol haritasını oluşturmaya ve iş hacmini artırmaya devam etmektedir.  Amazoi'nin simülasyon çözümlerini ürünleştirerek globale taşımak hedefindedir.

bottom of page